Gyurmázni jó, és rengeteg mindent tanulnak játék közben a gyerkőcök!
A gyurmázással fejlődik szem-kéz koordinációjuk (a szem és a kéz összehangolt, egyidejű mozgása), finommotorikus mozgásuk (kéz, ujjak, finom és koordinált együtt mozgása), kreativitásuk, képzelőerejük, fantáziájuk, megfigyelőkészségük. Hatással van az izomfejlődésre (alkar, kezek), segíti a színek, formák megismerését, emlékezetük fejlődését, hiszen a legapróbb részleteket is fel kell idézniük egy forma, egy állat, egy arc, egy tárgy gyurmából való elkészítéséhez.
Bátran adjátok a legkisebbek kezébe is, garantáltan tetszeni fog nekik! Használhattok a játékhoz formákat, sütikiszúrókat, kisebb nagyobb edényeket (a kicsik különösen szeretik a gyurmát ki- és be pakolgatni), de feldobhatjátok a gyurmázást kiegészítendő képekkel, vagy rizzsel, kávészemekkel, lencsével, sárgaborsóval is díszíthetitek az alakokat, gyurmaételeket.
Gyurmát pedig nem csak boltban szerezhettek be, hanem házilag is el lehet készíteni, s ezek biztosan nem okoznak akkor sem gondot ha megkóstolják.
Házi só-liszt gyurma
1 bögre só
1 bögre liszt
annyi víz, amitől jól gyúrható lesz (ha sok a víz ragadós, ha kevés darabos marad!)
Ételszínezékkel festhetjük színesre, de ha ez nincs, jöhetnek a fűszerek! Curry, pirospaprika, de akár kávézaccot is használhatunk, ilyenkor lehet kicsi vizet is felvesz a massza. Ha pár napig száradni hagyjátok megkeményedik, de érdemes inkább kisebb, tömörebb formákkal dolgozni ilyenkor, mert keménysége ellenére azért törhető.
Ha a gyurma készítéséhez, színezéséhez van más, saját recepted, kérlek írd meg hozzászólásban nekünk! :)